Būvprojekta vadība

AB+ mājas būvprojekta 3D modeļi

Lai gan par arhitektūras projektēšanu vairākums domā kā par profesiju, kas abstrakti “apvieno tehnisko un estētisko”, mūsdienās arhitekta profesija ietver stingri reglamentēto būvprojekta vadītāja lomu (atsevišķos gadījumos tas ir atsevišķs, projektam piesaistīts cilvēks).

GB Studio kolektīvā arhitekts ir tas, kas vada projektu – sākot no komunikācijas ar klientu, būvvaldi un citām iesaistītajām pusēm, mēs koordinējam darbu ļoti plašam speciālistu lokam. Tie ir būvkonstruktori, apkures, ūdensapgādes, kanalizācijas, vēdināšanas, kondicionēšanas, elektroapgādes un vājstrāvu inženieri, tie ir energoauditori un citi, katrā atsevišķā gadijumā nepieciešamie speciālisti.

Mēs uzņemamies komunikāciju ar topogrāfiem un grunts ģeotehniskās izpētes veicējiem, lai nodrošinātu to, ka mūsu izstrādātie projekti izslēdz ļoti dārgas, vēlāk grūti labojamas kļūdas un atbilst augstas kvalitātes standartam.

Praksē tas nozīmē, ka līdzko projekta skice ir akceptēta un ar klientu esam pārrunājuši būtiskākos jautājumus, mēs vienojamies ar inženieriem par kopīgu darbu pie projekta izstrādes, organizējot un vadot katram gadījumam vajadzīgo speciālistu grupu. No savas puses, dodam skatījumu uz risināmajiem jautājumiem, bet vienmēr esam atvērti viņu idejām, jo katrs no mūsu sadarbības partneriem ir savas jomas eksperts, ikdienā strādājot ar šiem jautājumiem un parzinot visas nianses.

Katram inženiertehniskajam risinājumam, kuru galvenais mērķis ir nodrošināt nevainojamu un ilgmūžīgu kalpošanu ēkas īpašnieku vajadzībām, tāpat tiek sagatavots savs projektēšanas uzdevums. Tā būtība ir nodrošināt maksimāli efektīvu un ekonomisku sistēmas darbību, vienlaikus darbojoties kopējā ēkas inženiersistēmu ”ansamblī”. Šie tehniskie jautājumi, vairumā gadījumu ir ļoti svarīgi, tāpēc tiek apspriesti un saskaņoti ar klientu. Realizējot projektu, tieši arhitekts un būvprojekta vadītājs ir atbildīgs par to, lai, izbūvēts atbilstoši projektam, uz objekta nodošanu un garantijas laiku klienta rokās visa māja funkcionētu atbilstoši projektā definētajām ekspektācijām – sākot no telpu funkcionalitātes un klimata komforta līdz visām iekārtām un sistēmām, kam jāstrādā kā pulkstenim, lai piemēram, atgriežoties pēc ilgstošas prombūtnes, un dziļā naktī iebraucot pagalmā, jūs priekšjā sagaidītu mājīgs āra apgaismojums, komfortabla klimata telpas un miers.

CITI BLOGA IERAKSTI ŠAJĀ KATEGORIJĀ:

– Arhitektūras projektēšana

– Interjera projektēšana

– Autoruzraudzība

TURPINĀJUMS SEKOS TĒMĀS:

– Būvprocesa vadība.